Jak dobrze wybrać zmywarkę?

1. Typ zmywarki - wybierz, który typ zmywarki spełni Twoje oczekiwania i idealnie wpasuje się w Twoją kuchnię


Zmywarka 60cmZmywarka EkskluzywnaZmywarki energooszczędneZmywarki o szerokości 45cmZmywarki, które można zabudowaćTania zmywarka

Strona główna | 1.Typ zmywarki  2.Funkcje, wyposażenie zmywarki  3.Koszty eksploatacji i oznaczenia na zmywarkach  4.Bezpieczeństwo  5.Dobre rady  | Ranking producentówZobacz także:
Przed kupnem zmywarki musimy przemyśleć gdzie ją umieścimy, ile mamy miejsca w kuchni, czy planujemy zabudowany ciąg kuchenny czy raczej wolimy wolnostojące urządzenie. Ważne jest również dostosowanie wielkości zmywarki do naszych potrzeb zmywania naczyń, zastanówmy się ile przeciętnie naczyń zmywamy w ciągu dnia, tygodnia czy miesiąca, jak liczna jest nasza rodzina i czy w przyszłości będzie się ona powiększała czy też nie. Musimy również przeanalizować nasze przyzwyczajenia, czy częściej jadamy na mieście czy lubimy przyrządzać posiłki sami oraz w jak licznym gronie jemy. Odpowiedź na te wszystkie pytania ułatwi nam w znacznej mierze wybór odpowiedniego typu zmywarki.
  • zmywarka o szerokości 60 cm - (wysokość ok. 85 cm, głębokość ok.60 cm) to standardowa szerokość zmywarek, mieści ona przeciętnie od 12 do 15 kompletów naczyń
  • zmywarka o szerokości 45 cm - (wysokość ok. 85 cm, głębokość ok.60 cm) urządzenia o tych wymiarach nazywane są często zminimalizowanymi lub wąskogabarytowymi, ich pojemność to 8-9 kompletów naczyń, ich bezdyskusyjną zaletą jest oczywiście wymiar, dzięki któremu możemy pozwolić sobie na zmywarkę w naszych małych kuchniach.

Oba typy zmywarek dostępne są na naszym rynku w wersji wolnostojącej jak i do zabudowy (również w zabudowie podwyższonej tak jak piekarniki). Tylko od nas zależy jak rozplanowaliśmy kuchnię i ile mamy przestrzeni. Należy również zwrócić uwagę na stronę wizualną urządzenia. Zmywarki dostępne są w kolorze białym lub stali szlachetnej (inox), możemy także rozróżnić zmywarki z panelem zintegrowanym (ukrytym - gdzie po zamknięciu drzwiczek będzie on schowany pod blatem) oraz te z odkrytym, gdzie cały panel będzie widoczny od frontu.

Pojemność zmywarki czyli ilość kompletów, które możemy włożyć do urządzenia podczas jednego cyklu mycia. Jeden komplet to naczynia dla jednej osoby: jeden talerz głęboki, jeden talerz płaski, jeden kubek/filiżanka, jeden komplet sztućców itd. Przy wyborze wielkości zmywarki należy pamiętać, również o garnkach, patelniach, miskach i innych naczyniach zróżnicowanych wielkościowo.


zmywarka 45 cm · zmywarki 60cm · zmywarka do zabudowy · zmywarka wolnostojącą
Poleć nas znajomym:
© 2006-2021 wieszwszystko.com - serwisy informacyjne.
Powielanie, kopiowanie treści serwisu w jakiejkolwiek formie bez zgody autora zabronione.
Uwagi, sugestie, pytania ->