Jak dobrze wybrać zmywarkę?

3. Oznaczenia i koszty eksploatacji zmywarek


Zmywarka 60cmZmywarka EkskluzywnaZmywarki energooszczędneZmywarki o szerokości 45cmZmywarki, które można zabudowaćTania zmywarka

Strona główna | 1.Typ zmywarki  2.Funkcje, wyposażenie zmywarki  3.Koszty eksploatacji i oznaczenia na zmywarkach  4.Bezpieczeństwo  5.Dobre rady  | Ranking producentówZobacz także:
Wyjaśnienie wszystkich oznaczeń jakie znajdują się na zmywarce, a także praktyczne informacje o kosztach eksploatacji czyli zużyciu energii i wody.
  • klasy energetyczne - zmywarki zgodnie z normami Unii Europejskiej nr 94/2/E, klasyfikowane są wg klas efektywności energetycznej. Klas jest 7 od A (bardziej efektywna) do G (mniej efektywna). Skala ta obrazuje nam wydajność urządzenia pod względem zużycia energii. Większość dostępnych na naszym rynku zmywarek mieści się w kategorii A oraz B, można również spotkać super oszczędne zmywarki oznaczane przez producentów symbolem A+.
  • klasy zmywania - ta sama dyrektywa wprowadza również podział i oznaczenie zmywarek wg skuteczności zmywania (podziału tego dokonano na podstawie przemysłowych testów cyklu zmywania). Skala efektywności zmywania została oznaczona literami od A do G. Im klasa efektywności zmywania wyższa, tym trudniejsze i większe zabrudzenia zmywarka jest w stanie usunąć. Zdecydowana większość dostępnych na rynku zmywarek mieści się w klasie A lub B.
  • klasa suszenia - oznacza zdolność zmywarki do wysuszenia naczyń pod koniec zmywania. Ten parametr przekłada się bezpośrednio na wilgotność naczyń wyjmowanych ze zmywarki. Skala również została oznaczona od A do G. Im jest ona wyższa, tym oczywiście lepiej. Niektóre zmywarki wyposażone są dodatkowo w opcje super/turbo suszenia, która polega na dodatkowym zamontowaniu wentylatora wspomagającego ten proces. W zależności od zmywarki, Twoje naczynia osuszy ciepło pozostałe po myciu lub włączy się wiatrak, aby przyspieszyć suszenie (suszenie kondensacyjne/wywiewowe).
 etykieta energia energetyczna zmywarki w języku polskim
  • Poziom hałasu - określany jest w decybelach (dB). Parametr ten jest bardzo ważny jeśli chodzi o użytkowanie zmywarki. Na naszym rynku dostępne są zmywarki o poziomie hałasu pracy między 37 do 58 dB. Warto zwrócić na to uwagę przy wyborze zmywarki, szczególnie jeśli mamy kuchnię otwartą np. na salon, a także lepiej żeby ściana za zmywarką nie była wyłożona glazurą - to znacznie wzmaga hałas!!! Nowe zmywarki gwarantują idealną ciszę dzięki zastosowaniu nowego systemu hydraulicznego, systemu wygłuszania rur oraz dźwiękoszczelnych materiałów.

Wbrew wielu opinią, zmywarka jest bezpiecznym i bardzo oszczędnym urządzeniem. Dzięki niej zyskujemy na czasie, oszczędzamy wodę (przeciętne zużycie wody na jedno zmywanie mieści się w granicach 13 - 17 l), to nawet 2 albo i 3 razy mniej niż myjąc naczynia ręcznie. Zmywarka chroni również nasze zdrowie, dbamy o nasze dłonie oszczędzając im szkodliwego wpływu środków myjących. Pozwala również zaoszczędzić średnio 1 godzinę dziennie, którą należałoby poświęcić na zmywanie ręczne. W skali roku to aż 10 dni. Nieoceniona jest również dokładność mycia, a to z tego względu na to, że zmywarka używa wody o znacznie wyższej temperaturze (nawet do 70 stopni C) niż podczas tradycyjnego mycia. Warto też korzystać z wielu programów zmywania (tzw. oszczędnościowych), które pozwolą nam dodatkowo zaoszczędzić czas, wodę, energię i oczywiście nasze pieniądze. W większości modeli zmywarek zużycie prądu jest podobne i wynosi ok. 0,8 kWh dla zmywarek o szerokości 45 cm i 1 kWh dla zmywarek o szerokości 60 cm.

! Etykieta powinna być umieszczona na zewnątrz przedniej lub górnej części urządzenia tak, by była wyraźnie widoczna i nie zasłonięta.klasy zmywania · klasa energetyczna · klasa suszenia · zużycie energii · poziom hałasu · zużycie wody
Poleć nas znajomym:
© 2006-2021 wieszwszystko.com - serwisy informacyjne.
Powielanie, kopiowanie treści serwisu w jakiejkolwiek formie bez zgody autora zabronione.
Uwagi, sugestie, pytania ->