Jak dobrze wybrać zmywarkę?

4. Bezpieczeństwo - gwarancja, instalacja, zabezpieczenia zmywarki


Zmywarka 60cmZmywarka EkskluzywnaZmywarki energooszczędneZmywarki o szerokości 45cmZmywarki, które można zabudowaćTania zmywarka

Strona główna | 1.Typ zmywarki  2.Funkcje, wyposażenie zmywarki  3.Koszty eksploatacji i oznaczenia na zmywarkach  4.Bezpieczeństwo  5.Dobre rady  | Ranking producentówZobacz także:
Wszystko to o czym musimy pamiętać podczas podłączaniu, użytkowaniu, a także konserwowaniu zmywarki. Przeczytaj, warto wiedzieć jak sprawić żeby zmywarka służyła nam bezawaryjnie przez wiele lat.
  • Gwarancja - przeważnie12 lub 24 miesięczna (niestety często droższe modele zmywarek mają 12 miesięczną gwarancję). Należy również sprawdzić czy do urządzenia dołączona została instrukcja obsługi, a także gdzie znajduje się punkt serwisowy zmywarki danego producenta.
  • Podłączenie - Większość zmywarek może być podłączona wyłącznie do zimnej wody (niektórzy producenci przewidują możliwość podłączenia urządzenia do ciepłej wody - jej temperatura nie może jednak przekraczać 60°C i nie może ona pochodzić z przepływowego ogrzewacza wody). Przed podłączeniem zmywarki trzeba pamiętać aby zakręcić główny zawór wodociągowy w domu oraz zdemontować baterię. Połączenia wodne i kanalizacyjne muszą być wykonane wyłącznie za pomoc odpowiednich węży i przewodów. Standardowa długość węża wodnego zmywarki wynosi 1,80 m. W przypadku większej odległości konieczne jest przedłużenie instalacji wodnej - nie wolno przedłużać węża. W modelach z zaworem bezpieczeństwa na wężu wymagane jest zainstalowanie go w taki sposób, aby końcówka przyłączeniowa była skierowana pionowo w dół. Wąż odpływowy powinien być solidnie przymocowany do syfonu (np. od zlewu), na wysokości nie mniejszej niż 0,4 m. Zabezpieczy to przed zalaniem i nieprzyjemnym zapachem z kanalizacji. Dobrze jest sprawdzić możliwość swobodnego odpływu - w razie konieczności należy wyjąć sitko z syfonu. Konieczna jest bliskość gniazdka elektrycznego (obowiązkowo z bolcem uziemiającym bezpiecznik 10 lub 16-amperowy, w zależności od modelu) - do podłączenia zmywarki nie powinno się używać przedłużaczy.
  • Systemy zabezpieczeń - służą temu, aby Twoje urządzenie działało bezawaryjnie. Dlatego sprawdź, czy zmywarka ma wbudowane zabezpieczenie przed zalaniem, które wykrywa niewielkie ilości wody, które mogą się pojawić w dolnej części urządzenia, i powoduje natychmiastowe odcięcie dopływu. Niektóre zmywarki posiadają automatyczne zabezpieczenie odcinające dopływ wody bezpośrednio przy kranie. Chroni to przed wydostaniem się wody na zewnątrz urządzenia oraz przed wyciekiem wody z przyłącza (np. na skutek pęknięcia węża doprowadzającego wodę). Ważne są również zabezpieczenia przed powrotem zanieczyszczonej wody, przed przekroczeniem maksymalnego poziomu wody, przed przegrzaniem bez wody oraz zabezpieczenie przed otwarciem drzwiczek.
  • Blokady i zabezpieczenia przed dziećmi - podczas usterek system bezpieczeństwa zmywarki może przerwać cykl pracy, wstrzymać zasilanie wodą lub ją wypompować z urządzenia nie dopuszczając do jej przelania się. Wybierając zmywarkę z odkrytym panelem sterowania musimy pamiętać o wystających pokrętłach i przyciskach, kolorowych wyświetlaczach, które przyciągają uwagę dzieci, ważne jest aby zainteresować się czy model zmywarki przez nas wybrany ma blokady wybranych parametrw oraz czy jest w pełni bezpieczny dla naszych dzieci.gwarancja zmywarki · podłączenie · zabezpieczenia przy użytkowaniu
Poleć nas znajomym:
© 2006-2021 wieszwszystko.com - serwisy informacyjne.
Powielanie, kopiowanie treści serwisu w jakiejkolwiek formie bez zgody autora zabronione.
Uwagi, sugestie, pytania ->